Havířov hledá hvězdu


Hvězda Vali

Havířov už svou hvězdu našel. Stala se jí Valerie Kaňová ze 4. B, ZŠ Mládežnická, která v pátek předvedla dokonalé vystoupení hodné profesionálky.

Plejáda účinkujících letošní soutěžní přehlídky byla skutečně pestrá. Přihlásilo se 9 škol. Soutěžilo se ve 3 kategoriích (1. – 5. třídy, 6.- 9. třídy a skupiny). Nejprve proběhla školní kola, ze kterých byli vybráni vítězové. Organizací celé soutěže byla pověřena ZŠ Na Nábřeží, p. uč. Šárka Tedesco. Porota měla opravdu nelehký úkol. Přesto rozhodla spravedlivě.

Ve své kategorii zvítězila Vali s písničkou“Klíč ke kariéře“.

Původně polskou píseň „Drzwi do kariery“ z autorské dílny Jaroslawa Piatkowskiego si z polštiny do češtiny, za pomoci své babičky J. Batíkové a maminky I. Kaňové, přeložila a upravila zpěvačka sama. A tak vznikla píseň, která je pro ni ušitá přímo na míru.
Vali není ve svém oboru žádným nováčkem, učí se zpívat již pátým rokem. Na hodiny zpěvu dojíždí do Českého Těšína k panu učiteli Leszku Kaletovi, který ji na tuto i podobné soutěže dokáže kvalitně připravit.

Účastí v soutěži, která byla vyhlášena k 60. výročí založení města,  využila jedinečné příležitosti prezentovat své umění také před havířovským publikem, svými spolužáky, vedením školy, zástupci magistrátu, publicisty i zástupci sponzorských firem.

Nezbývá než popřát Valerii mnoho úspěchů v její pěvecké kariéře.
Reportáž TV Polar