Naši debatéři na návštěvě v Českém Těšíně


4

V úterý 21. 3. 2017 jsme se zúčastnili Debatního workshopu na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně. Lektor Dominik Tichý, student Mendelova gymnázia v Opavě, je dlouholetým debatérem. V úvodní části nám i debatérům pořádajícího gymnázia a studentům Gymnázia Hello z Ostravy Poruby podrobně vysvětlil pravidla debaty, ochotně odpovídal na naše zvídavé otázky.

   V druhé části jsme byli rozděleni do tří skupin a pracovali jsme individuálně. Nejdříve jsme si měli připravit argument k určité tezi. Každý z nás přednesl svou řeč, Dominik ji zhodnotil, řekl, co máme zlepšit, co se mu na našem projevu líbilo. O chvíli později jsme už improvizovali ve hře „Dvě řady“. Ke konci workshopu jsme si ještě stihli zahrát hru „Balon“, která byla prospěšná k nácviku improvizace.

   Úterní dopoledne proběhlo v příjemné atmosféře, získali jsme mnoho užitečných poznatků a navázali jsme i nová přátelství. Děkujeme za organizaci PhDr. Aleně Hasákové z Gymnázia Josefa Božka. Děkujeme vedení naší školy, které nám umožnilo zúčastnit se této akce.

                                                                                             

Lucie Lapišová, 9. A