Návštěva dětí z MŠ


DSC02968

Ve dvou posledních týdnech jsme měli v naší školní družině milé návštěvy.

Budoucí prvňáčci, současní předškoláci, se vydali k nám, do naší družiny. Aby si vyzkoušeli – zatím na nečisto – cestu od hlavního vchodu naší školy, přes dlouhou spojovací chodbu, kolem tělocvičen, až do míst, která budou pro některé z nich v budoucnu místem odpoledního odpočinku i zábavy.

V družině je čekalo malé překvapení – starší školáci, přestrojení v pohádkové postavy. Jak jinak, vždyť program, určený právě malým předškolákům, nesl název „Z pekla do pohádky a z pohádky do pohádky“.

Na jednotlivých stanovištích čekali na děti paní vychovatelky a starší kamarádi, aby jim pomohli v plnění různých úkolů. A aby se těchto školních úkolů děti moc neobávaly, soutěžily v malých družstvech.

A jaké byly soutěžní disciplíny? Na příklad přikládání uhlí do pekelných kamen, úklid v pekle, skládání pohádkového puzzle, poznávání večerníčkových postaviček a stavba pohádkového hradu.

Na závěr byly děti odměněny pohádkou, kterou si společně s paní vychovatelkou vyprávěly. A nakonec to nejlepší, na co se celé dopoledne těšily – pohrály si v oddělení družiny se všemi hračkami, které byly v jejich dosahu.

Věříme, že se dětem u nás líbilo, protože nám se to s nimi líbilo moc.